'İçki içen kadın kötüdür' gerekçesiyle 81 kadını öldürdü

'İçki içen kadın kötüdür' gerekçesiyle 81 kadını öldürdü


VANHABERDAR - Rusya'da 'İçki içen kadın kötüdür' gerekçesiyle 81 Kadını öldüren seri katil Mihail Popkov'un yargılanmasına başlandı.

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Angarsk şehrinde yaşayan, 81 kadını öldürdüğünü ve birçoğuna tecavüz ettiğini itiraf eden polis memuru Mikhail Popkov’un yargılanmasına başladı. İşlediği cinayetlerin bir kısmı 2012’de ortaya çıkan evli ve çocuk sahibi Popkov, 2015’te 22 kadını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

KADINLARA POLİS ÜNİFORMASIYLA YAKLAŞMIŞ!

Ancak güvenlik yetkilileri Angarsk çevresindeki diğer cinayet ve tecavüz vakalarını inceleyince, başka birçok olayda da Popkov’un bağlantısı çıktı. Rus basınında “Kurt Adam” ve “Angarsk Manyağı” lakaplarıyla anılan 53 yaşındaki Popkov, 59 cinayet daha işlediğini itiraf etti. Popkov’un kurbanlarının yaşlarının 16 ila 40 arasında değiştiği ve tümünün kadın olduğu kaydedildi. Rus medyasında çıkan haberlerde katilin polis üniformasıyla kadınlara yaklaştığı, kendisine güvenen kadınları ıssız bir yere götürdükten sonra tecavüz ve işkenceyle öldürdüğü belirtildi. Popkov’un kurbanlarının cesetlerini de soyarak ormana attığı aktarıldı.

Halihazırda hapis cezası çeken Popkov, yeni yargılanmada 59 cinayetten daha suçlu bulunursa Rusya tarihinin en kanlı seri katili olarak kayıtlara geçecek. Popkov’dan önce 53 çocuğu ve genci katleden Andrey Çikatilo 1994’te idam edilmiş, 48 kişinin katili Alexandre Pitçuçkin de 2007’de müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: Sabah
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 14:16
YORUM EKLE