SON DAKİKA

Van’da Kayyum engelliler için ayrılan park alanlarını kaldırdı

OKTAY CANDEMİR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle dünyanın çeşitli yerlerinde kutlamalar yapılırken, kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi, DBP’li belediyeler döneminde engelliler için konulan ücretsiz pak alanlarını kaldırarak levhalarını indirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bugün dünyanın bir çok yerinde engellilerin sorunları tartışılıyor. Engelli insanların yaşamın içinde var olması yönünde ki çabalar sürerken Van’da ise tam tersi bir durum gelişti.

Van Valisi ve Kayyum Murat Zorluoğlu, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, “Devletimiz, engelli bireylere özel hizmetlerini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız başta olmak üzere, diğer bakanlıklarımız ve yerel yönetimlerimiz eliyle ulaştırmakta, özel bakım merkezleri, umut evleri, bakım, rehabilitasyon ve aile danışma merkezleri gibi kurumlarında kamu imkanlarını, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine seferber etmektedir. “ açıklamasında bulundu ancak gerçeğin böyle olmadığı ortaya çıktı.

Van’da DBP’li belediye döneminde engelli insanlar için 2 saat ücretsiz park alanları uygulamasına son verildiği ortaya çıktı. Kentte bulunan araç park alanlarından daha fazla para kazanmak için yapılan uygulama tepki toplarken, engelli insanlara ait ücretsiz park tabelasını da indirildi.

Okumadan Geçme

Mahkeme Eş Başkan Kaya için kararını verdi!

Yerine kayyum atandıktan sonra tutuklanarak Silivri Cezaevine konulan ve yaklaşık 15 aydır tutuklu bulunan Van …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir