Demirtaş'dan Hasip Kaplan açıklaması: Kastını aşmıştır !

Demirtaş'dan Hasip Kaplan açıklaması: Kastını aşmıştır !

VANHABERDAR - HDP Eşbaşkanı Demirtaş, Hasip Kaplan'ın "Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin" çıkışını ve sanrasın da başlayan tartışmaları değerlendirdi. Demirtaş, "Umarım Hasip Bey, kastını aştığını kabul edecektir; Çünkü kendisi gerçekten de ne ırkçı ne de ayrımcı bir düşünceye sahiptir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 11 Şubat’ta yapılacak HDP 3’üncü Olağan Kongresi için aday olmama gerekçesini açıkladı. Demirtaş eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın “Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin” çıkışı ve sonrasında yaşanan tartışmalara ilişkin de değerlendirmelerdi bulundu.

4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, avukatları aracığıyla DHA muhabirinin sorularını yanıtladı.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, kendisinin aday olmama kararını açıklamasının ardından HDP eski Milletvekili Hasip Kaplan’ın yaptığı “Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin” çıkışının ardından parti içinde başlayan tartışmalara de değindi. demirtaş7ın bu konudaki yorumu şöyle:

“Hasip Bey’in yol açtığı tartışmaya dair de bir şeyler ifade etmek isterim. Umarım Hasip Bey, kastını aştığını kabul edecektir; çünkü kendisi gerçekten de ne ırkçı ne de ayrımcı bir düşünceye sahiptir. Tam tersine, bunlara karşı mücadele etmiş bir siyasetçidir. HDP’de her türlü göreve talip olmanın yegane koşulu, parti ilkelerine inanmak ve saygılı olmaktır. Bunun dışında bir kriter olmaz, olamaz.”

Kaynak : Duvar
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 11:00
YORUM EKLE